BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Jak dojechać ?

Powiat usytuowany jest w centralnej Polsce, na granicy dwóch województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego - między ich stolicami: Poznaniem oraz Bydgoszczą i Toruniem. W promieniu 600 km od Gniezna zlokalizowane są wszystkie największe miasta w Polsce oraz cztery europejskie stolice:

  • Warszawa, Polska – 294 km
  • Berlin, Niemcy – 324 km
  • Praga, Cechy – 478 km
  • Bratysława, Słowacja – 596 km

Korzystne położenie geograficzne zapewnia doskonałe połączenia komunikacyjne. Sprawną komunikację drogową z Poznaniem umożliwia odcinek drogi ekspresowej S5, która docelowo, przez Leszno, Poznań i Bydgoszcz, połączy Wrocław i Grudziądz. Co ważne, poruszając się drogą S5 można dojechać m. in. do węzła autostrady A2 Poznań Wschód. Komunikację usprawniają również drogi krajowe nr 5 i nr 15.  

Do pierwszej stolicy Polski można także dotrzeć koleją. Gniezno leży bowiem na szlaku kilku linii, m. in. z  Wrocławia i Poznania, z  Gdańska i Bydgoszczy, Olsztyna oraz z Berlina. Ponadto, w odległym o 50 km od Gniezna Poznaniu funkcjonuje nowoczesny Międzynarodowy Port Lotniczy „Poznań – Ławica”. Lotnisko to utrzymuje bezpośrednie połączenia pasażerskie z Warszawą oraz innymi europejskimi miastami, m. in. z: Kopenhagą, Oslo, Sztokholmem, Londynem, Monachium, Frankfurtem, Paryżem czy Barceloną. W jego ramach działa również terminal cargo. W odległości 85 km od Gniezna zlokalizowane jest natomiast drugie lotnisko – w Bydgoszczy.

W Gnieźnie funkcjonuje system miejskich rowerów.

drukuj:
udostępnij: