BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Czy muzeum może być ciekawe? Na pewno w Gnieźnie!

Jak pokazać dziecku historię narodzin państwa polskiego, aby z zainteresowaniem i w ciekawy sposób dowiedziało się jak powstała Polska, kim byli pierwsi władcy oraz jak wyglądała ówczesna kultura i życiu codzienne? Jest na to prosty sposób. Warto wybrać się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, które ma przygotowaną bogatą ofertę lekcji muzealnych oraz warsztatów.

Jak żyli ludzie 1000 lat temu?, Jak powstało państwo polskie?, Od przedmiotu do historii, czyli po co są muzea? To tylko wybrane tytuły lekcji muzealnych w bogatej ofercie edukacyjnej MPPP w Gnieźnie. Gnieźnieńska placówka oferuje również niezwykle interesujące warsztaty: architektoniczne, średniowiecznego skryby, czy warsztat młodego odkrywcy rodzinnych historii. A jeśli wolisz, aby muzeum przyjechało do Ciebie, to wystarczy skorzystać z oferty lekcji wyjazdowych.

Muzeum jest instytucją zajmującą się głównie dziedzictwem polskiego średniowiecza oraz historią Gniezna i regionu. Oferuje swoim odbiorcom, mieszkańcom Gniezna, Wielkopolski oraz turystom krajowym i zagranicznym najwyższej jakości usługi wystawiennicze i edukacyjne, popularyzując aktualny stan badań nad historią i kulturą Średniowiecza, a zwłaszcza problematyki początków państwa polskiego oraz rozwoju Gniezna i regionu Wielkopolski. 

Specjalnością działań gnieźnieńskiego muzeum jest edukacja. Uznani wśród specjalistów edukatorzy zapraszają do nowoczesnego kontaktu z historią. Zajęcia w muzeum to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, ale także miejsce inspirującego spotkania przeszłości i teraźniejszości.

Zajęcia są prowadzone od wtorku do piątku w godz. 8.30 - 15.30. Chęć udziału w warsztatach czy lekcjach muzealnych należy zgłosić w kasie muzealnej (tel. 61 426 46 41 w. 210). Zajęcia dla grup najlepiej zgłaszać na dwa tygodnie przed planowanym przyjazdem. Większość zajęć jest prowadzona w sali edukacyjnej, czasem spotkania odbywają się również na wystawach. Zajęcia w Muzeum trwają 45 minut.  Koszt udziału jednej osoby w lekcji muzealnej to tylko 5 zł, opiekunowie są zwolnieni z opłat.

Więcej informacji o ofercie edukacyjnej MPPP można znaleźć na www.muzeumgniezno.pl

drukuj:
udostępnij: