BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Pierwsza część wirtualnego przewodnika dla dzieci po powiecie gnieźnieńskim

Pierwsza część wirtualnego przewodnika dla dzieci po powiecie gnieźnieńskim

W dobie pandemii koronawirusa podróże do ciekawych miejsc w wielu przypadkach stanęły pod znakiem zapytania. Często więc jedynie co nam z podróżowania zostaje, to podróże wirtualne. Wychodząc naprzeciw takim wyzwaniom  powstała elektroniczna wersja przewodnika dla małych podróżników „Dzieciaki na Szlaki” autorstwa Jarosława Grygucia.

„Dzieciaki na Szlaki” to najważniejsze wydarzenia z historii Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego, kultura i sztuka, ciekawostki oraz niezwykłe miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Wszystko to, wraz z barwnymi ilustracjami i opisami ujęto w przewodniku dla najmłodszych podróżników po powiecie gnieźnieńskim, wydanym w 2020 roku przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Publikacja w przystępny sposób opisuje najistotniejsze momenty w dziejach Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego od czasów piastowskich po lata współczesne. Dzięki barwnym ilustracjom oraz syntetycznej treści przede wszystkim dzieci, ale i dorośli mają możliwość poznania zarówno historii gnieźnieńskiej katedry oraz pierwszych koronacji królewskich, jak również pasjonujących odwiedzin na trakcie królewskim, w gnieźnieńskich muzeach i pałacach, a nawet fabryce bombek.

Warto więc poświęcić chwilę, by z przyjemnością oglądać wspólnie z pociechami pierwszą część FLIPBOOKA "Dzieciaki na szlaki". Niebawem udostępnimy kolejne strony książeczki. Obejrzyj Flipbooka klikając w link.

Publikacja powstała w ramach programu "Kultura w sieci" sponsorowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

drukuj:
udostępnij: