BIPPiątek, 02.12.2022

Odpust św. Anny w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

Odpust św. Anny w Wielkopolskim Parku Etnograficznym

W niedzielę 28 lipca  Wielkopolski Park Etnograficzny zaprasza na „Odpust św. Anny”. Jest to kolejne wydarzenie w ramach obchodów jubileuszu 300-lecia budowy drewnianego kościoła z Wartkowic.

Postawiony w 1719 roku we wsi Wartkowice koło Uniejowa kościół pod wezwaniem św. Anny i św. Wawrzyńca w roku 1997 został rozebrany i wraz z wyposażeniem przeniesiony do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. Organizatorzy nawiążą  do tradycji odpustów parafialnych, czyli święta patrona danej parafii. Dzień św. Anny przypada 26 lipca, jednakże zwyczajem jest przenoszenie, w razie potrzeby, obchodów na najbliższą niedzielę. Start o godz. 10:00.  O godzinie 11.00 w kościele zostanie odprawiona msza św., a o 14.00 odbędzie się koncert muzyki organowej w wykonaniu Krzysztofa Olszewskiego. 

Częścią wydarzenia będą świeckie atrakcje typowe dla dawnych wiejskich odpustów. W pobliżu kościoła stanie karuzela oraz odpustowe stoiska z zabawkami, słodyczami, ozdobami i pamiątkami.  Bawimy się do godz.17:00. 

Wiecej: www.lednicamuzeum.pl

drukuj:
udostępnij: