BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Inauguracja Akademii Gitary już 17 sierpnia

Inauguracja Akademii Gitary już 17 sierpnia

W Gnieżnie, jak co roku, odbędzie się koncenrt inauguracyjny festiwalu Akademia Gitary w Archikatedrze Gnieźnieńskiej.  Wejściówki do odebrania w EsTeDe Centrum Kultury Scena to dziwna, w siedzibie tymczasowej przy ul. Sienkiewicza 12a (róg ul. Papieża Jana Pawła II ).  

Akademia Gitary to coś więcej niż tylko zestaw muzycznych wydarzeń, których latem możemy naliczyć wiele. Każdego lata festiwal dociera z sześcioma strunami do kilkudziesięciu miejsc Wielkopolski, co czyni go jedynym w Europie tej rangi wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie. 

Podczas koncertu inaugurującego, wybitni muzycy oczarują nas doskonałym wyczuciem barokowego stylu, który w swej perfekcyjnej formie daje się odczuć jako harmonijny oraz skomponowany z największą precyzją. Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga oraz Marco Frezzato to znakomici artyści, których łączy jedno zamiłowanie do muzyki barokowej. Wybrzmiewa ono w odnoszonych przez nich sukcesach, zdobytych na prestiżowych konkursach i festiwalach nagrodach oraz koncertach zagranych na całym świecie. Wraz z artystami, zaprezentuje się Dyrektor Artystyczny Festiwalu, Łukasz Kuropaczewski. Wśród prezentowanego na koncercie repertuaru usłyszeć będzie można Koncert na Smyczki oraz Koncert D-dur na Gitarę i Smyczki Antoniego Vivaldiego, Terzetto na Gitarę, Skrzypce i Wiolonczelę Niccola Paganiniego oraz Kwintet Fandango Luigiego Boccheriniego.

 Data: 17 sierpnia 2018 Godzina: 19:00  Miejsce: Archikatedra Gnieźnieńska

Więcej na www.akademiagitary.pl 

drukuj:
udostępnij: