BIPPiątek, 02.12.2022

Koronacja Królewska już w ten weekend

Koronacja Królewska już w ten weekend

Odbywające się w ostatni weekend lipca festyny historyczne „Koronacja Królewska” oraz turnieje łucznicze wpisały się na stałe w kalendarze imprez, przez co zyskały wielu wiernych uczestników oraz widzów. Tegoroczna odbywać się będzie pod nazwą Kobiety Epoki Piastów.

Czeska księżniczka Dobrawa wprowadziła Mieszka I w świat europejskiej dyplomacji. Ich córka, Świętosława była królową Szwecji i Danii znaną pod przydomkiem „Storråda”, czyli „mocna w słowach”. Z kolei Oda przez kilka lat prowadziła z Bolesławem Chrobrym, po śmierci jego ojca, bezpardonową walkę o władzę w kraju.

Czasy pierwszych Piastów pełne są postaci niesamowitych, silnych kobiet, które miały realny wpływ na bieżącą politykę i kształt ówczesnej Europy. Nawiązując do faktu, że w tym roku przypada setna rocznica ustanowienia praw wyborczych w Polsce, tegoroczna Koronacja Królewska postara się przybliżyć wszystkim odwiedzającym postacie kobiece związane z początkami polskiej państwowości. Przyjdź 28 i 29 lipca 2018 roku na Plac Świętego Wojciecha i dowiedz się więcej o kobietach epoki Piastów! Więcej na  www.koronacjakrolewska.pl

drukuj:
udostępnij: