BIPPiątek, 02.12.2022

Żywy skansen

Żywy skansen

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy serdecznie zaprasza w niedzielę 1 lipca do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach na imprezę folklorystyczną "Żywy Skansen" w godzinach od 10:00 do 18:00.

W zabytkowych domach i warsztatach, używając tradycyjnych narzędzi, technik i materiałów, zaprezentują się: hafciarki, plecionkarze, rzeźbiarze, garncarz, kowal i szewc. Wiedzę i umiejętności czerpali od swoich rodziców, sąsiadów, nauczycieli. Lato to czas tańców i śpiewów, dlatego dbamy o to, co w Wielkopolsce naszym zdaniem najciekawsze.

Zaproszone zespoły ludowe tworzą swoisty "zespół marzeń": Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i okolic, Zespół Regionalny z Bukówca Górnego,  Szkolny Zespół Regionalny z Bukówca Górnego,  i Szkolna Kapela Dudziarska  MIGLANCE,  Kapela dudziarska Jędraszaka. Tym, co łączy zaproszone zespoły to instrument muzyczny – dudy. Pretekstem do ich zaproszenia jest intencja wpisania dud na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO.

Dla dzieci przygotowano zabawy z Chazów, które prowadzić będą dzieci z zespołu folklorystycznego WISIELOKI z Szymanowa oraz przedstawienie teatralne Pinokio w wykonaniu aktorów Teatru Vaśka.

Na nawsiu jak co roku odbywać się będzie jarmark, gdzie będzie można kupić produkty żywnościowe, naczynia wykonane przez garncarzy i ceramików, zabawki, miody, biżuterię...

Bilety wstępu: normalny 18 zł, ulgowy 10 zł.

Więcej na: www.lednicamuzeum.pl

 

drukuj:
udostępnij: