BIPŚroda, 07.12.2022

Noc Muzeów

Noc Muzeów

W majowy weekend 18 – 20 gnieźnieńskie muzea wraz z Organizacją Turystyczną Szlak Piastowski przygotowały dla was ciekawą ofertę z okazji Nocy Muzeów.

Już w piątek 18 maja, wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w bezpłatnym oprowadzaniu pod hasłem: gnieźnieńskie szpitale
i lazarety. 
Zbiórka o godzinie 19:00 pod siedzibą Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej na Rynku 14. Organizatorami zwiedzania są Urząd Miejski w Gnieźnie oraz Organizacja Turystyczna Szlak Piastowski.

Z kolei w sobotę, możecie odwiedzić: Muzeum Początków Państwa Polskiego, Parowozownie Gniezno, Muzeum Zabytków Kultury Technicznej oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Muzeum Początków Państwa Polskiego zabierze was w podróż w dwudziestolecie międzywojenne, Parowozownia odkryje nieznane dotąd tajemnice, w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy czeka na was noc strzyg, demonów i czarownic, a w Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, wraz z dziećmi, możecie wziąć udział w warsztatch technicznych na tzw. zielonym zapleczu. 

Szczegóły programów można znaleźć:  www.lednicamuzeum.pl, www.muzeumgniezno.plwww.parowozowniagniezno.plwww.facebook.com/classicmcmuzeum/

drukuj:
udostępnij: