BIPPiątek, 02.12.2022

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
ul. Rynek 14
62-200 Gniezno
tel./fax 61 428 41 00
e-mail : it@szlakpiastowski.com.pl

Godziny otwarcia Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej

od 1 maja do 30 września
poniedziałek - piątek 8 - 18
sobota 9 - 15
niedziela 10 - 14

od 1 października do 30 kwietnia
poniedziałek - piątek 8 - 16
soboty i niedziele - nieczynne

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej powstało w kwietniu 2001 roku w celu obsługi turystów dwiedzających nasz powiat, a także z myślą o promocji turystycznej naszego regionu.

Głównym zadaniem Centrum jest dostarczanie informacji o atrakcjach turystycznych powiatu oraz odbywających się na terenie naszego powiatu imprezach kulturalno - sportowych.

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej ma na celu, poprzez swoją działalność, przyczynić się do wydłużenia czasu pobytu turystów w naszym powiecie. Współpracuje ono z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami i organizacjami związanymi z turystyką. PCIT uczestniczy w krajowych i zagranicznych targach oraz giełdach turystycznych.

Do udostępnienia w Centrum są wydawnictwa turystyczne oraz oferty turystyczne z całego kraju, pośredniczymy w popularyzacji ofert turystycznych. PCIT korzysta z ogólnopolskich komputerowych systemów informacji turystycznej.

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej profesjonalnie obsługuje turystów z kraju i zza granicy.Udziela także informacji na temat zaplanowania danej wycieczki. W Centrum można załatwić praktycznie wszystko, począwszy od wiadomości o Powiecie Gnieźnieńskim i Szlaku Piastowskim. Można także uzyskać wyczerpujące i szczegółowe informacje o bazie noclegowej, hotelowej, campingowej i agroturystycznej w całej Polsce. W Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej można zaopatrzyć się w materiały promocyjne naszego powiatu, czyli wszelkiego rodzaju opisy i informacje o powiecie, w trzech wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki). Ponadto do nabycia w Centrum są także różnego rodzaju wydawnictwa, to znaczy plany miast, mapy poszczególnych regionów Polski jak również mapy szczególne, takie jak: mapa zamków w Polsce, mapa ukrytych skarbów w Polsce, mapa ochrony przyrody oraz przewodniki wszelkiego rodzaju.

Najświeższym nabytkiem Centrum jest nowa mapa Powiatu Gnieźnieńskiego - jest to drugie wydanie mapy - zaktualizowane.

drukuj:
udostępnij: