BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Akademia Gitary

Akademia Gitary to coś więcej niż tylko zestaw muzycznych wydarzeń, których można wiele naliczyć latem. To jedyne w Europie, tej rangi wydarzenie muzyczne z gitarą na pierwszym planie. Festiwal jest organizowany nieprzerwanie od 10 lat, a jego inaugurujący koncert odbywa się w Gnieźnie, w niezwykle wdzięcznych dla dźwięków wydobywających się z gitarowych strun murach Bazyliki Prymasowskiej.

Akademia Gitary to miesięczny maraton gitarowy przemierzający Wielkopolskę̨. Wykorzystując potencjał, jaki tkwi w gitarze, powstał jeden z największych koncertowych projektów, poświęconych gitarze i muzyce klasycznej w Polsce. Festiwal to ogromna liczba wydarzeń́, realizowanych w kilkudziesięciu miastach i małych miejscowościach, których organizacji przyświecają̨ cele o charakterze artystycznym, edukacyjnym i obywatelskim. 

Organizatorami Akademii Gitary są Stowarzyszenie Wielkopolan Bona Fide oraz agencja Good Taste Production. Partnerami wydarzenia w Gnieźnie są: Powiat Gnieźnieński oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna”.

Strona poświęcona wydarzeniu: www.akademiagitary.pl

drukuj:
udostępnij: