Dziady w Gieczu

2022-11-04

W Rezerwacie Archeologicznym Gród Wczesnopiastowski w Gieczu, jak zwykle w pierwszą sobotę po Zaduszkach, 5 listopada br. odbędzie się widowisko plenerowe, podczas którego – jak co roku – przedstawiona zostanie:

Gieckie DZIADY tradycyjnie inscenizować będą Sławomir Uta (Słowiański Mit o Stworzeniu Świata) – i PRZYJACIELE. Muzyczna oprawa - Mikołaj Jarmakowski i Przyjaciele.

Widowisko rozpocznie się o godz. 17.00 (osada edukacyjna na podgrodziu). Ponadto – dla tych, którzy nie do końca znają bogatą piastowską historię Giecza jest szansa zapoznania się z nią na eksponowanej na grodzisku wystawie stałej „Terra sancta…”, którą specjalnie dla Was, wyjątkowo jak na tę porę roku – bo w sobotę, muzeum udostępni już od godziny 15.00 Czekając na inscenizację można też zabawić się w rozwiązanie jednego z kilku questów.

A że słowiańskie zwyczaje zaduszkowe wiążą się też z tryzną, czyli ucztą, podczas której w listopadzie właśnie wspominamy naszych bliskich Zmarłych – po inscenizacjach można Ich będzie powspominać przy ognisku ( warto wziąć z sobą kosze piknikowe!).

WSTĘP WOLNY!

Starostwo Powiatowe Gniezno